LUSH a já: Moje druhá recenze
Vítejte u druhého vydání! Když jsem před dvěma lety (!) napsala svou první recenzi na výrobky od Lushe, doufala jsem, že bude mít pokračování. Lush mi učaroval, takže jsem měla v plánu postupně prozkoumat co nejvíc jeho produktů, abych ho skutečně mohla považovat za součást svého „repertoáru“ a ne pouze za zbožné přání. Že to trvalo tak dlouho, bylo mimojiné způsobeno tím, že mi ty šampuky vždycky vydrží zatraceně dlouho a já toho chtěla mít nasbíráno víc, než budu znovu vydávat. Nakonec se ale podařilo!
Jsem jsem si coby trubka většinu věcí jednoduše zapomněla vyfotit před použitím (to je tak, když se do toho moc hrnete), za což bych si nafackovala, ale co se dá dělat. Příště se polepším.
Cena všech šampuků i tuhých kondicionérů je stejná, tak ji napíšu rovnou zkraje, ať se neopakuju, je to 265 Kč (pro zajímavost, v Británii se dá koupit v přepočtu za 207 Kč, kdežto v USA stojí na chlup stejně jako u nás. Holt doprava. Takže až budete mít cestu do Anglie, vzpomeňte si toho využít! 🙂).
Pokud by někdo váhal, proč si šampuk koupit, nechť si přečte můj předchozí článek. Pro mě je to jednoznačná výhra – kompaktní, přírodní, cruelty free, funguje bezvadně, jednoduše se používá a je multifunkční – je samozřejmě míněný na vlasy, ale jestli se s ním umyjete celí nebo si s ním vyperete na festivalu nebo na túře ponožky… to je na vás. Je skvělý na všechno!
Mám pro vás ale samozřejmě i jiné ozkoušené výrobky, nejen šampuky 😉
American Cream kondicionér
Cena: 215 Kč za 100ml, 425 Kč za 250ml, 665 Kč za 500ml
To jsem šla takhle do Lushe pro šampuk a byl mi nabídnut vzorek kondicionéru zdarma do takové rozkošné malinkaté dózičky, které jsem prostě nemohla odolat.
Je smetanové barvy, jemňoučký, krémový, voňavý a skvěle fungující na rozčesávání, což je tak nějak to, co od kondicionéru chcete, takže u mě palec nahoru. Bezproblémově se vymývá. Voní božsky po vanilce, další tóny má mít i jahodové a pomerančové, ale já si z něj pamatuju akorát tu vanilku 😉
Až budu doma, budu zvažovat mezi tuhým kondicionérem a velkým balením AD. A možná si na vezmu oboje. #RichImmigrant
Braziliant šampuk
Voněl příjemně, pěnil krásně, vlasy byly celkem zdravé a v pořádku (zezačátku šampuky vždycky jakoby líp fungují, zaprvé nejsou tak naředěné vodou a zadruhé jsou čerstvé), a byť s tím, jak se mi mastí, to nic moc neudělalo, přišly mi silné, lesklé, v pohodě.
Voní trochu po pomerančích, dál obsahuje třeba karapu guayanskou (nevim, neznám :D) a ylang ylang.
Nepřišel mi ani špatný, ani se mi vyloženě nezapsal, takže těžko říct, jestli si ho někdy koupím znovu. Zatím u mě pořád vede Jumping Juniper, ale mám takový pocit, že ten už se dá koupit jen on-line, což by mohlo být předzvěstí toho, že brzy nebude vůbec. A to by mě teda nepotěšili…
Jungle tuhý kondicionér
Domnívám se, že ten konkrétní, který jsem měla já (viz foto), už Lush nevyrábí, maximálně doprodává, a je to jedině dobře, byl totiž podle mě naprosto k ničemu. (Myslím, že stál možná míň než ostatní šampuky, neb byl menší, ale nejsem si jistá)
Na vlasy se to natřít nedalo – mohli jste si tím dřít hlavu jak jste chtěli a na vlasech nebylo cítit, že by to něco zanechalo. Absolutně to nepěnilo. Po minutě úporné snahy jsem to obvykle vzdala, snažila se rozmydlit mně neviditelnou vrstvu a pak se poprat s tím, že přestože byla neviditelná, ty vlasy nešly pořádně umýt O.o Obvykle to nakonec kupodivu nějakým zázrakem fungovalo, vlasy se rozčesávaly líp než bez kondicionéru, ale byla to taková dřina, že to za to nestálo, a ke všemu mi pak ve vlasech často zůstávaly kousky, které se z nich blbě vyndavaly, přišla jsem na ně až před zrcadlem a musela jsem si tu hlavu znovu oplachovat.
Nakonec jsem usoudila, že bude lepší ho dopoužívat jen jako mýdlo, kde to bylo s použitím podobné, ale na těle člověk nepotřebuje, aby to pěnilo. Ukázalo se přitom, že je to docela šikovné alespoň na holení nohou, kde to nevysušovalo tolik jako normální mýdlo.
Ale vzhledem k tomu, že ani vůně nebyla nic libového, mi bylo jasné, že tohle už si znovu nekoupím.
Nicméně to už je dávno a od té doby přišel Lush s upgradem a s několika dalšími kondicionéry navíc, takže už je z čeho vybírat. Jestli je nový Jungle lepší při používání než první verze, těžko říct. Věřím tomu, Lush si umí vzít k srdci zpětnou vazbu a produkty, co se neosvědčí, obvykle nahrazuje lepšími. Zeptejte se v obchodě, tam vám poradí. Já příště vyzkouším pravděpodobně jiný.
Lush je tímhle skvělý, že neustále něco zkouší, a co nevyšlo, v tom nepokračuje. Jelikož netestuje na zvířatech, testovací králíci jsme v něm právě my, spotřebitelé, a na lushovských stránkách je mimojiné možnost každý výrobek ohodnotit a říct, co si o něm myslíte, čehož taky využívám. Lush je postupně zbavuje i palmového oleje a vůbec se žene za tím, aby byly všechny jeho výrobky maximálně ekologické, zdravé, veganské a přírodě nijak neubližující. Jestli tohle není něco, za co mu držet palce tak už nevím. Navíc, občas se lidi zarážejí, kdovíjak to není drahé. Jenže takový šampuk vydrží mnohem déle než normální šampon z drogerky, který je plný chemie, palmáče, je testovaný na zvířatech a kolikrát stojí taky přes stovku. Na stránkách jeho výdrž přirovnávají ke třem lahvím normálního šamponu. To by ho dělalo vlastně ještě levnějším (osobně jsem dřív kupovala hlavně Elséve).
Montalbano šampuk
Můj aktuální mazlík. Krásná citrusová vůně (citronová šťáva, rozmarýn, zelené olivy), za čerstva perfektní „mazavost“ (stačí dvakrát přejet dokola kolem hlavy po mokrých vlasech a můžete pěnit) a vlásky jsou po něm jedna báseň. Proti mému nadměrnému maštění to momentálně zase nic moc nezmáhá, ale na jeho obranu, teď nosím denně čepici a vlasy si myju taky denně, což jim určitě nepomáhá.
Musela jsem se trošku zasnažit, abych našla nějaký, kde nebude kus sušeného citronu (nemám tyhle výmysly moc ráda, plýtvá to prostorem, kde by jinak mohl být šampon, a když je toho moc, máte toho plné vlasy), ale nakonec jsem našla (on tam je, ale menší než v těch druhých) a zdá se, že vedle Jumping Juniper bych mohla mít nového favorita.
Sexy peel mýdlo
Tohle mýdlo mě nalákalo na tři věci a jedna byla tak trošku „podvrh“.
- Krásná pomerančová barvička
- Luxusní pomerančová (a vůbec citrusová) vůně
- Slovíčko „peel“ v názvu, díky němuž (a díky kouskům, co v něm byly) jsem si myslela, že půjde taky částečně o peeling – a to byl právě ten „podvrh“
Oni to samozřejmě nedělají schválně 😀 Peel prostě znamená kůru, tedy že je v tom nakrouhaná citrusová kúra, ovšem pokud jde o mě, tak radši volím výrobky, v nichž nejsou kusy ničeho – viz výše. Kúrou nebo kusem citronu se neumejete a že to hezky vypadá, to mi k ničemu není, radši bych si to odpustila.
Sexy Peel je jinak normální příjemné mýdlo, já mám vedle levandule citrusy ze všech vůní asi nejradši, povzbudí to a probudí, a to se ke koupeli hodí. Příště ale asi zkusím zas něco jinačího.
Squeaky Green šampuk
Ten si vybral pro svůj první pokus pan M.. Fungoval, řekla bych, v pořádku, ale byl s ním ten problém, že byl právěže plný všelijaké „slámy“, kterou jsem panu M. po koupání ještě nacházela ve vlasech. Mám ovšem zato, že Squeaky se už taky nevyrábí, nahradili ho (taky zeleným) šampukem Karma Komba.
Mně osobně ani nevoněl, takže škoda ho určitě není.
Soak and Float šampuk
Místo Squeakyho si pan M. nově pořídil tenhle béžový šampuk, který voní jako pánské mýdlo, což je rozhodně pokrok – a člověk by to moc nečekal, když v něm jsou okvětní plátky růží a měsíčku, ale fakt 🙂 Pan M. je z něj nadšený, prý má po umytí hrozně dobrý pocit z vlasů, zdá se mu, že mu míň padají. Má bojovat i s lupy, což si nejsem úplně jistá, že se mu daří, ale i to zmírnění padání je úspěch.
Suma sumárům, něco funguje a voní líp, něco není až taková láska na první použití – každý šampuk je z jiných ingrediencí a každému sedne něco jiného. Každý je míněný na trochu jiné vlasy a pro jiný výsledek, tak je třeba se v obchodě poptat, co vám doporučí na právě vaše vlasy. My tak jako tak nedáme na šampuky dopustit a považuju je i za geniální nápad na dárek pro milovníka přírodních věcí, ekologie nebo kompaktních řešení drogerie na cesty (i jen tak).
-
- předloni ode mě brácha dostal taky šampuka, a sice Jason and the Argan Oil, a rozhodně si nestěžoval.
- a k letošním Vánocům jsem dala kamarádce od Lushe takového plameňáka na špejli (myslím, že to byla pěna), a i ona si libovala, jak pěkně voněl 🙂
Maybe baby aneb co mě láká příště:
Dělám si zálusk na šampuk Copperhead s henou, ovšem zatím mě od něj odrazuje to, že nevoní moc vábně.
Dál bych chtěla zkusit další tuhé kondicionéry, protože se bez kondicionéru neobejdu a ráda bych našla ten svůj (plus může nahradit holicí pěnu).
V neposlední řadě mě nesmírně lákají relativně nové zubo-pastové tablety, kde mám jen trochu pochybnosti o pohodlnosti používání, ale přesto to chci zkusit.
.
Tak upřímně doufám a věřím, že časem přibude další článek, do třetice všeho dobrého, a že nezapomenu na ty fotky 🙂
P.S.: Nenápadně jsem vytvořila pro tyhle věci štítek, takže pokud vás zajímají i další vychytávky, samozřejmě ve spoustě článků je tak nějak trousím, ale tohle je taková přehlednější cesta, jak najít ty hlavní články na ně zaměřené 🙂
A pokud vás obecně zajímá víc cestovní a cestovně minimalistické tématiky, nezapomeňte si mě najít na Bloglovinu 😉
Já osobně nemám žádnou konkrétní oblíbenou nebo preferovanou značku, kolem které by se točil můj hygienický/kosmetický život. Co mám, to použiju. Ale když už, mám ráda sprchové gely Dermacol a pleťovou kosmetiku Ryor. S Lushem se v obchodech nesetkávám, nebo ho přehlížím. Nicméně určitě by to byla zajímavá alternativa a kdybych někdy zavítala zase do Velké Británie, mohla bych si to přivést jako suvenýr. 🙂
Já to tak mám obvykle taky (třeba kosmetiku si kupuju zásadně v Poundlandu :D), i když v poslední době je to takové rozházené tím, jak se víc snažím kupovat věci bez PO a tak. Letos před odjezdem jsem s tím bojovala, nakonec jsem našla Alverde. Ale co se použitelnosti týče, moc úžasné mi ty šampony nepřišly a byly rychle v čudu, protože moc nepěnily a člověk si toho tam tak dával víc. Já vím, že to asi meje i bez pěnění, ale já to tam prostě potřebuju 😀
Doma radši používám tekuté věci, podtrhuje to pocit, že jsem zase jednou v luxusu a mám vanu a můžu si to užívat naplno.
Jako suvenýr nevim, spotřebuješ a je to pryč 😀 Zůstane ti akorát plechovčička (za předpokladu, že si jí koupíš, ta neni v ceně). Já už tu cenu neřeším a kupuju si to i v Čechách. Pade navíc neni zase tak moc, furt je to dobrá cena na to, jak dlouho vydrží a kolik toho svede. A i když nenakupuju, chodim do Lushe aspoň čuchat 😀
Dost by mě osobně ten hennový šampuk zajímal. Dlouho a dlouho jsem hledala, až jsem si našla jeden jediný šampon, který mi skutečně vyhovuje, a to je hennový. Mám pocit, že se i vyrábí v česku. Navíc mám vlasy už teď hooodně dlouhé, naštěstí jsem si je ale naučila na mytí jednou za týden až dva, ne každý ale takové vlasy má. Vždy se mi právě po spoustě šamponů mastily už druhý den, a teď je mám až někdy po týdnu lehce umaštěné jen u kořínků. Ale těžko říct, jestli by se mi povedlo vlasy takhle navyknout s jiným šamponem.
Té nevábné vůni se nedivím, byť je henna podle mě na vlasy naprosto zázračná, je to smradlavka 🙂
No smrdí to teda fest, to jsem zjistila před tou první recenzí 🙂 Ale ráda bych ho zkusila. On je ale spíš na hnědé vlasy, podle mě, takže čekám, jestli udělají nějaký na podporu červenosti/zrzavosti 🙂 Já se se svýma vlasama to časté mytí asi neodnaučím, jsem na ně příliš háklivá. Snažím se to oddalovat suchym šampónem, ale obvykle pak stejně nemyslím na nic jiného než abych si tu hlavu zase mohla umýt 😀 No, teď teda extrémně, protože spreje mám málo a ten sypkej sucháč je jak nasypat si do hlavy písek (smíchala jsem to kvůli barvě s kakaem a skořicí, ale dala jsem toho tam moc). Až budu doma, určitě to zas trochu stáhnu a taky se mi nebude tak mastit ofina, když nebudu furt nosit čepici.