Em.

29 let. Bloger od roku 2005 a tak trochu expat a cestovatel (letos opět v Anglii).

Snílek, většinou minimalista, psavec, kočkomil, whovian, potterhead, anglofil, kibicátor, lenoch a spáč, milovník steampunku a kafe, české a italské kuchyně, čokolády, levandule, skořice a šustění voňavého barevného podzimního listí pod nohama.

Kde všude bylo „doma“? Tři a půl roku v Anglii (na čtyřikrát) a tři měsíce na Aljašce. Strávila jsem také tři týdny na Bali, což se může zdát jako krátká doba, ale bylo to hodně výživné dobrodružství, které mě toho hodně naučilo, nejen o Bali. Krom toho jsem minimálně jednou navštívila Chorvatsko, Rakousko, Itálii, Španělsko, Kanárské ostrovy (Fuerteventuru), Francii a Irsko. V budoucnu chci rozhodně zažít Nový Zéland a nezlobila bych se ani za Island, Norsko nebo tak něco.

Fénixem jsem proto, že miluji oheň – svíčky, krby, táboráky… – a to zvíře mě zkrátka skrz naskrz inspiruje. Žiju několik životů, občas některý opustím a nechám za sebou, abych nakousla něco nového. Miluju nové začátky, vždycky, když zakopnu, zase se zvednu, a kdo by nechtěl umět létat? Ještě víc důvodů?

Jsem tak trošku sociofob, takže si mě můžete představovat jako plachou kočku, u níž nikdy nevíte, jestli přijde nebo ne, a jakou bude mít náladu. Nevím to ani já sama a ze setkání a seznamování se s cizími lidmi mám obvykle panickou hrůzu. Ale to neznamená, že to nechci zkoušet. Open your heart and push your limits. #Enigma

Cestovní zážitky:

V zahraničí jsem poprvé bydlela hned po maturitě, na přelomu let 2007/08. Na šest měsíců jsem jela s kamarádkou dělat au-pair do Anglie a změnilo mi to život. Tuto zkušenost vřele doporučuje deset z deseti fénixů.

V dubnu 2013 jsem tam po spoustě různých pokusů o nalezení slušného zaměstnání v Čechách odjela s čerstvě nalezeným přítelem a konečně opravdovou spřízněnou duší znovu a zůstali jsme na rok a půl.

Celkem nás to vyšťavilo a měli jsme vyděláno, tak jsme si doma chvilku dáchli a po téměř půlroční přestávce (ups, říkala jsem „chvilku“?) jsme se pak začátkem roku 2015 vypravili do třetice všeho dobrého (tedy do třetice pro mě, pro něj jen podruhé) na anglické souostroví Isles of Scilly, o němž jsme do té doby neměli ani zdání, ale člověk se pořád učí. Shrnutí? Krásné ostrovy, svět sám pro sebe, náročná práce, ale dobrý výdělek a skvělá zkušenost. Strávili jsme tam devět měsíců a pak se vrátili domů na Vánoce.

V únoru 2016 jsme vyrazili na tři měsíce na Aljašku a zažili tam minimálně jedno nezapomenutelné dobrodružství v divočině. Říká vám něco Kouzelný autobus číslo 142? Nebo Útěk do divočiny? Taky jsme utekli. A měli jsme vlastně obrovské štěstí, že jsme se dokázali v pořádku i vrátit.

V září jsme pak dali šanci naopak tropům a jeli na tři týdny zkoumat Bali, načež jsme si zajeli vyvětrat hlavy na pár dní zpátky do Anglie, protože se nám po ní stýskalo. A tak se stalo, že jsme si krátce na to našli nabídku na další au-paiření. Na rok.  A pak se uvidí.

Kontakty:

Pokud vás u mě něco zaujalo, najděte si mě na Bloglovinu, ať vám neuteče nic dalšího.

Mailovat mi můžete na em@phoenixrise.cz a aby toho blogování nebylo málo, jsem taky správcem/kontrolorem v Klubu Snílků.

V neposlední řadě taky občas fotím, poslouchám hudbu, twítuju náhodné myšlenky a tak dále. Račte se sami přesvědčit.

 

Skimlinks + affiliate:

Jedním z mých snů je, že si budu vydělávat blogem. Zatím jsem moc velké máslo na to, abych to dělala ve velkém, nicméně funguju trochu na affiliate systému. Jsem registrovaná se Skimlinks, jejichž plugin automaticky mění všechny odkazy na spřátelené společnosti na affiliate odkazy, tedy z prodeje skrz takový odkaz mám teoreticky něco dostat. Zatím jsem samozřejmě nedostala nic a nevadí mi to 😀 Dělám to na zkoušku a protože mi to přišlo fér. Na ty společnosti bych odkazovala tak jako tak.

Poměrně hojně využívám při cestách AirBnB. Pokud jste skrz něj nikdy ubytování nehledali a hodláte to zkusit, můžete si pomoct k nemalé slevě právě skrz tenhle link. I mně to pomůže.

Podobnou výhodu nabízí taky Booking.com, což je druhá stránka, kterou občas využíváme.

A dál? 

Jestli se vydáte zkoumat dál můj blog, to nechám na vás 🙂 Budu každopádně ráda za každý komentář, a pokud hledáte nějakou snadnou cestu k podle mě nejužitečnějším článkům, mrkněte na rubriku Tipy & recenze. Jak napovídá název, tam jsou články psané vyloženě jako návody, recenze a soupisy tipů, co se můžou hodit. A nebo si zkuste vyčmuchat něco konkrétního hledátkem v patičce.