LUSH a já: Moje třetí recenze
Milí sněhuláci!
Už je to víc než rok, co jsem publikovala druhý díl recenzování Lushe, a už tehdy jsem věděla, že bude časem díl třetí, až se naskládá dost věcí, co do něj dát. A taky že naskládalo a je to tady hezky včas na předvánoční uvažování.
Proč si pořád myslím, že Lush je jedním z nejlepších obchodů, kde nakupovat dárky na Vánoce? Protože je to dárek pohody a příjemných okamžiků, je to dárek rozmazlování se a pečování o sebe. A hlavně je to dárek, kde nemusíte až tak moc přemýšlet, jestli je správné vůbec podporovat jeho výrobce. Není to krám, který vám bude ležet roky doma a bude se na něj prášit. Je to věc, kterou použijete, užijete si svou relaxaci s ní, a nezbude po ní odpad. Je to dárek ekologický a plný myšlenek na přírodu a zvířata. Většinou neubližuje a nemá plastový obal. Myslím navíc, že člověk nemusí být vyloženě vanový jedinec, aby si užil něco od Lushe, ostatně nemají zdaleka jen koupelové bomby, jimiž jsou asi nejvíc proslulí, a myje se každý, občas.
Takže tady je pár slov o další várce jejich voňavých udělátek, která jsem si vyzkoušela.
Butterbear bomba do koupele
Cena: 130,-
Rozpustný (rozpustilý?) medvídek do vany voní vanilkou a kakaovým máslem a okamžitě decentně provoní a „zjemní“ vodu a zvláční pleť. Příjemný dárek, jako obejmutí od plyšového medvídka 8) Dostala jsem ho od Mauděte k Vánocům a potěšil.
Odpusťte morbidní fotku, neudržela jsem se a použila ho dřív než mi stihlo sepnout moje předsevzetí po minulém článku – fotit LUSHovské věci před použitím 😛
Honeybee pěna do koupele
Cena: 139,-
Rovněž decentně voňavý šumák do koupele. Z nějakého důvodu má mnohem světlejší barvu než všechny ty obrázky z internetu, kde ho prezentují jasně žlutý s hnědým mramorováním, ale co už, na tom ostatně nijak zvlášť nesejde (alespoň mně teda ne).
Je z toho příjemná zvláčňující koupel, že by to zrovna razilo do nosu medem, to se říct nedá, ale bylo to fajn.
Jason and the Argan oil šampuk
Cena: 265,-
Tenhle šampuk jsem před časem darovala bráchovi, protože co jsem šampuky zkusila prvně já, naprosto jsem propadla jejich praktičnosti a minimalismu. Částečně jsem vybírala po čuchu a částečně podle ingrediencí a co to má dělat, ale přiznám se, že velkou roli v tom asi sehrálo i jeho jméno – zrovna na tomhle šampuku se dá krásně demonstrovat, jak si LUSH vtipně hraje s názvy svých produktů, a mně baví skryté narážky – člověk si hned připadá děsně sečtěle a vůbec inteligentně 😀
Voní mi tak průměrně. Nepatří k těm, které jsem si vyloženě zapamatovala, ale voněl hezky a chtěla jsem dopřát svým vlasům arganový olej a vidět, co to udělá. Plus se mi líbilo, že do Jasoně necpou žádné sušené kytičky a slámu, čehož má člověk vždycky plnou hlavu. Jsem ráda, že od toho bordelu v šampucích upouštějí, nebylo to nijak zvlášť praktické.
Výsledek? Upřímně jsem nezaznamenala žádné divy, ale chválit ho přesto mohu. Skvěle se používá a je fajn. Ostatně nemůžu čekat divy už z toho důvodu, že dávám svým vlasům celkově častým mytím i barvením zabrat, a chtít po šampuku, aby si s tím poradil a přesto mi dodal „úžasně lesklé“ vlasy, by asi bylo trochu moc.
Máma si ho taky chválí, mimochodem, že má po něm dobré vlasy (whatever that means) a že krásně pění. Což je fakt.
Seanik šampuk
Cena: 265,-
Zdá se mi, že tohle je nejjemnější a nejpěnivější šampuk, který jsem od Lushe kdy měla, a jsem s ním maximálně spokojená. Mám opravdu pocit, že mým vlasům pomáhá, jsou po něm mnohem lehčí než po šamponu a moc hezky voní. Je v něm sice nějaký ten „sušený bordel“, ale při mytí o něm vůbec nevím, je ho minimum. Je v něm mořská sůl a citron, což jsou pravděpodobně dvě z věcí, které mým vlasům dělají vůbec nejlíp. Cítím lehkost, vzdušnost, jako když jste nějakou dobu u moře a do vlasů vám hřeje sluníčko. Používám ho zatím několik týdnů, před ním jsem několik měsíců měla šampon tekutý, plný kdovíčeho, a připadá mi, že mám teď vlasy v úplně jiné kvalitě a že takhle by měly vypadat. Samozřejmě by ještě potřebovaly přestat vypadávat, ale to je zase jiná story, za to může nedostatek B12 a moje lenost pamatovat si na tabletky 😛 Někdy nemusím ani použít kondicionér, a to je u mě co říct.
Big šampon
Cena: 525,- za 250ml
Musím říct, že pokud mě od Lushe něco opravdu baví, tak kromě šampuků je to cokoli dalšího na vlasy s mořskou solí a citronem. Tenhle šampon je prostě oceán v kelímku, trochu jsem se bála dávat si do vlasů hrubou sůl, jako se ostatně bojím jakéhokoli „bordelu“ s tím, že ho nevymyju, ale sůl se samozřejmě rozpustí, takže se není čeho bát.
Big je příjemný, chladivý, voňavý, hodně pění, takže ho není třeba používat narozdíl od masek tolik, a pokud si ho vylepšíte třeba ještě nějakými esenciálními oleji, tak je z toho vlastně nakonec šampon a kúra v jednom, vlasy jsou po tom lehké jako od moře a prostě je to fajn. Pan M. si jen stěžuje, že cca od půlky vyschnul, a když do něj přidal vodu, už to prý tak nepěnilo. No, já ho na začátku moc nepoužívala a připadá mi, že teď pění pořád dobře, ale tyhle věci jsou samozřejmě vždycky lepší čerstvé a včas spotřebované, ať si o tom Lush tvrdí, že je to samo-se-zachovávací.
H’Suan Wen Hua maska na vlasy
Cena: 395,- za 250 ml
Nedávno jsem na Pinterestu objevila slečnu jménem Megs, která se okamžitě stala mou inspirací v péči o vlasy. Při sjíždění jejich videí na Youtube jsem musela popadnout tužku a papír a poznamenat si plno jejích oblíbených produktů, z nichž některé jsem si potom koupila a jedním z nich byla právě tahle maska, jelikož – jak jinak – i Megs je velkým fanouškem Lushe.
Výsledek? Ta čtvrtlitrová piksla mi vyšla tak na čtyřikrát a bylo poměrně příjemné si to patlat na vlasy. Nemohla jsem se sice pořád rozhodnout, jestli mi to voní nebo smrdí, ale bylo fajn pro jednou ty vlasy nevyčerpávat a naopak dělat něco pro ně. Chladí to, dobře se to nanáší a uškodit to určitě nemůže, byť mi někdy přišlo, že čuchám kravín.
Ale pravidelný uživatel ze mě ale asi nebude. I pro librami placeného člověka je to podle mě dost drahá sranda na to, že to vyjde jen na čtyři použití na středně dlouhých vlasech, a že by to způsobilo nějaký převrat na mé hlavě, to rozhodně nezpůsobilo.
Krom toho v tom ani není nic zajímavého, což mě trochu mrzí, že jsem si toho nevšimla v obchodě a spolehla se na značku a doporučení. Nejvíc mi asi vadí, že je v tom vejce (netušila jsem, že je Lush používá), a jinak je to akorát banán, avokádo, vavřín a skořice, čili něco na ten způsob si bez potíží můžete namíchat doma za zlomek ceny.
Od té doby, co jsem ji dodělala, přešla jsem v péči o vlasy spíš na šampuk, zastřihávání konečků a mandlový olej s esenciálními oleji na konečky cca jednou týdně. A to dělá zázraky mnohem větší.
Mmmelting Marshmallow Moment koupelový olej
Cena: 99,- za 20 g
Kdybych tuhle srandu nekupovala v Anglii, tak si ji asi nekoupím, protože 99,- za takový docela malý bobek, takový koláček, přijde jako úplně šílená cena.
Že by to bylo nějak extrémně olejové, to jsem nezaznamenala, vonělo to hezky, ale asi si i v tomhle případě poradím jinými způsoby, až se budu chtít olejovat.
The Comforter koupelová pěna
Cena: 165,- za 200 g
Tohle už mi přišlo jako lepší investice, hlavně proto, že to mnohem dýl vydrží.
Je to takový sladce vonící šumák do vany a do každé koupele si ho oddloubnu jen malý kousek, bohatě to stačí. Zvláčňuje to hodně, pěnu to tedy v tak malém množství neudělá, ale když se chci na chvíli ponořit do něčeho, co o mě bude pečovat, tak je to skvělá volba a krásný dárek pro někoho, koho chcete potěšit.
Respect Your Elders mýdlo
Cena: 145,- za 100 g
Jsem sice pohodlná a tedy většinou sprcháčová (poněvadž se to snáz vymáčkne na houbu), ale mám ráda i mýdla a často si po nich připadám nějak čistější a voňavější než po sprcháči. Mýdlo vás tak nějak umyje do „sucha“, kdežto po sprcháčích mám někdy pocit, že jsem něčím napatlaná a že moje kůže nemůže dýchat.
A tak jsme si s panem M. posledně řekli, že když už jdeme nakupovat, tak si koupíme i mýdýlko, očuchali jsme všechno, co tam měli, a tohle nám vonělo zrovna nejlíp.
Voní to totiž po černém bezu (zase mě dostávají, jak si s tím pohráli v názvu), bergamotu a kadidle, což úplně nevím, jestli tam cítím, ale dohromady to dává takovou magickou, podmanivou vůni.
Vedle mých oblíbených vůní citrusů či levandule je to další pecka do sbírky a navíc to má krásnou tmavě fialovou barvu a vypadá to zajímavě. No nekup to.
Používám ho už několik měsíců a furt ho mám krychli, a ukrojila jsem si z toho též malý kousek na ruce a pleť (na tu už ho ale nepoužívám, přešla jsem na olej), a taky ho vůbec neubývá, i když ho používám téměř denně.
Damaged – horká olejová maska
Cena: 285,- za 20g „lízátko“
To jsem tak přišla do Lushe vyloženě s tím, že jsem chtěla zkusit nějakou další masku a tentokrát jsem od ní chtěla víc. Měla jsem dojem, že mám vlasy jako slámu, den po umytí už stály za houby a nějak jsem z nich prostě neměla dobrý pocit.
V polici s maskami se objevila pro mě novinka – lízátka ne nepodobná těm, z nichž si můžete vyrobit horkou čokoládu. Bylo mi řečeno, že to jsou taky masky na vlasy, a na celkovou obnovu unavených, zničených vlasů, že je dobrá třeba právě tahle. A tak jsem to zkusila.
Výsledek: Byla sranda to používat. Dáte to do nádobky, zalijete horkou vodou, rozmícháte, pak trochu necháte vystydnout a nebo si to neuvědomíte jako já a opaříte si hlavu 😀 Nanesete hlavně na kořínky, kolik se vám zlíbí, rozmydlíte a necháte 20 minut, zatímco se louhujete v něčem dalším příjemném.
Kostka mi udělala skoro plnou skleničku od medu, takže zbytek jsem nechala vystydnout a pak jsem to skladovala v ledničce a používala v průběhu asi čtyř, pěti týdnů. Vydrželo mi to cca na pětkrát, ke konci jsem s tím trochu šetřila.
Jaké je to na hlavě? Teplé a příjemné. Jak se to smývá? Ne úplně jednoduše, občas jsem si musela umýt vlasy dvakrát, protože napoprvé mi po vysušení ručníkem došlo, že jsem ještě olejová. Čili pro čerstvě barvené vlasy to není dobrý nápad, protože si pak akorát budete vymývat zbytečně barvu. Ale jinak super, tohohle kupu nelituju. Bylo to asi poprvé, co jsem si patlala na hlavu olej a přivedlo mě to na myšlenku, že to právěže nebude tak blbý nápad, jen si to nesmím dávat úplně na celou hlavu. Přišlo mi, že mám po tom vlasy občas trochu těžší (nemuselo to být nejlíp vymyté), ale jako by byly obaleny příjemnou ochrannou slupkou, jako by jim to dělalo dobře a vyživovalo je to. Proto jsem se ani tak nesnažila to z nich dostat. Jestli si to někdy koupím znovu, to nevím, ale pokud si chcete dát několikatýdenní kúru a vrátit vlasům něco, co jste jim vzali, ať už barvením nebo fénováním, tak si myslím, že je to docela dobrá volba, byť zase asi není nejlevnější.
Tak! Tady to máte a teď už je na vás, jestli si u Lushe něco vyberete. Pro mě osobně spousta jejich výrobků není, ale skrz ty šampuky a koupelové serepetičky na nich stejně budu nejspíš ještě nějakou dobu ujíždět.
Plány do budoucna?
- Dělala jsem si laskominy na halloweenskou třpytivou dýni, ale nevím, jestli na to ještě dojde. Zatím jsem neměla šanci k ní čuchnout
- Momentálně mě zajímá hlavně Magic of Christmas bubble bar, ale pokud jde o mě, tak mně udělá radost prakticky všechno od nich, se mnou je to easy 😉
- A pořád jsem se ještě neodhodlala koupit si některý tuhý kondicionér, hlavně protože pořád mám nějaké jiné – před x měsíci jsem si koupila obří tubu jednoho na doporučení od Megs a furt se tím nemůžu prokousat. Ale časem na to určitě dojde.
Jee, Lush mám taky moc ráda. Konkrétně se shodneme na Seaniku, i když ještě o chlup raději mám žluté Montalbano, právě protože v něm nejsou žádné trávy. Úžasně praktický šampon zvlášť na cesty, to ho pak používám i jako mýdlo a holící pěnu. Multifunkční krabička, co se nemusí odbavovat v letadle. 😉
Z kondicionérů mi vyhovoval Jungle, zvlášť jestli hledáš jen něco lehkého. Nádherně voní.
Mimo vlasovou péči jsem si hodně oblíbila mýdla na obličej, hlavně Fresh Farmacy, a teď testuji ještě nějaký kávový peeling. A ty jejich parfémy! Ach ach. Některé věci mají dost předražené a čekala bych od nich za tu cenu zázraky, ale občas se na tam na nějaký ten zázrak narazit dá, a pro ty se pak ráda vracím.
Já vlastně kecám, vždyť jsem měla Jungle když ho zavedli, to ještě vypadal trochu jinak, a měla jsem s ním špatnou zkušenost. Vůbec to nepěnilo, cuckovalo se to a ty cucky pak nešly vymýt z vlasů, a vůbec to nefungovalo, no děs. Pokud vím, tak novější verze už vypadala jinak a snad i tedy jinak funguje, tehdy jsem od spousty lidí četla stejné recenze, tak snad to změnili. Ale asi proto jsem k tomu pojala nedůvěru. Ale odhodlávám se dát tomu druhou šanci 🙂
Montalbano mám taky hodně ráda 🙂 Obecně miluju hlavně citrusové, kávové nebo levandulové věci.
Kávový peeling říkáš… já se peeluju vyloženě kávou, ale je třeba to mixovat s nějakým sprcháčem nebo mýdlem, jinak to samo tak neklouže po obličeji a taky mám to kafe moc hrubé. Mrknu na ten jejich, až tam budu, díky za tip 🙂
Parfémy jsem zkoušela a nezaujaly mě, i když jsem už alespoň pochopila, jak fungujou. Poprvé jsem k tomu jen čuchala a smrdělo mi to, vůbec jsem nechápala, co na tom lidi mají. Podruhé jsem to na sebe natřela a nechala „působit“ a až pak jsem pochopila, že se to musí nejdřív rozvinout a pak to voní. Stejně ale nic speciálního, co by mi moc vonělo.
S tou poslední větou je to naprostá pravda, mám to stejně.
No jo, niche parfémy. 🙂 Já se zamilovala do All good things, jiné mi taky smrdí, ale ještě jsem je nestihla vyzkoušet všechny.
Ten kávový peeling je na pleť docela hrubý, zvlášť jestli taky trpíš na akné. Koupila jsem si ho na pleť, ale používám ho spíše na tělo. Dříve jsem od Lushe měla Movis, čistící mýdlo se zrníčky, a to mi na pravidelné peelingování obličeje přišlo super. A navíc vydrželo věky.
Trpím, no. Mýdlo si znamenám. Ale asi si zkusím nejdřív udělat scrub z hnědého cukru a medu, když nad tím tak přemýšlím. Nebo ze soli. Máme momentálně hafo esenciálních olejů, tak se můžu vyblbnout 🙂
Na Magic of Christmas jsem se už byla dvakrát dívat 😀 Stejně tak na třpytivou dýni 😀 Oboje vypadá hodně efektně a i to příjemně voní.
K Big šamponu jen dodám, že dělá parádní objem, nebo aspoň mně to udělalo hřívu jako „kráva“ 😀
Jinak chválím za obsáhlý přehled a recenzi 🙂
Děkuji pěkně, snaha byla. Perfekcionista ve mně cítí, že do toho mohl dát ještě víc práce, ale realista namítá, že na to nemá čas 😀 Ale snad to i tak někomu pomůže.
Možná si časem koupím Big sama, abych ho vyzkoušela pořádně, s pravidelností, a uvidím. Zatím mi byl příjemnej a určitě člověku háro provzdušní a zlehčí, ale zrovna na mých vlasech je stejně těžký ten objem udržet.